jtemplate.ru - free extensions for joomla
facebook google+ twitter

Looptrotter 2 Sylvia Massy slider

Looptrotter Emperor Limiter Sylvia Massy

BAE AUDIO 1073MPL slider

Adaptacja akustyczna, panele akustyczne VicousticWiktorow banner studio 1

Looptrotter Audio Emperor Resolution Awards 2016-slider

Looptrotter mikser

Looptrotter Mikser Samba banner 1

adaptacja akustyczna, panele akustyczne Vicoustic

Adaptacja akustyczna, panele akustyczne Vicoustic

Kahayan selector 8x4

mjaudiolab sa2rate demo

Emperor slider

MC-77slider

BAE 1073 01

ME-1nv slider

Peluso slider

Bryston 340

Kahayan 12k72 sliderKahayan 12k72 slider

Aktualności

 

Mojave Audio

David Royer
David Royer

David Royer należy do elitarnej grupy projektantów mikrofonów, którzy doskonale zdają sobie sprawę, że muzyka, dźwięk i elektronika to nierozerwalna całość. Wszystkie jego projekty pochodzą z głębokiej miłości do muzyki, sięgającej najmłodszych lat.

David wcześnie zainteresował się dźwiękiem. W domu dorastał otoczony muzyką klasyczną i folkową, którą grali jego rodzice. Już w bardzo młodym wieku uległ fascynacji nagraniami orkiestrowymi. Fascynacja przerodziła się w miłość do muzyki klasycznej, która trwa do dziś. W wieku 21 lat David postanowił, że samodzielnie zajmie się nagraniami. Zakupił magnetofon AMPEX 960, kilka mikrofonów z “konsumenckiej” półki. Niezadowolony z wyników swoich wczesnych nagrań, zaczął eksperymentować ze swoimi mikrofonami, następnie rozpoczął dogłębne studia związane z projektowaniem mikrofonów i teorią elektroniki.

Po czterech latach ( w międzyczasie został wcielony do NAVY, gdzie wyostrzył swoje elektroniczne i akustyczne zdolności jako technik sonaru ) David zaczął projektowanie swoich własnych mikrofonów. W 1985 roku założył małą firmę pod nazwą MOJAVE AUDIO, która miała swoją siedzibę w jego garażu w Fullerton w Californi. Zajmował się wówczas modyfikowaniem wzmacniaczy jak również produkcją mikrofonów pojemnościowych, przedwzmacniaczy mikrofonowych i kompresorów własnej konstrukcji. Budując sprzęt pod markami MOJAVE i DVA stworzył sporą ilość mikrofonów pojemnościowych, które były używane przez niewielką grupę czołowych inżynierów dźwięku takich jak: Bob Clearmountain, Mutt Lang, Sean Beaven.

W 1997 David Royer skonstruował swój pierwszy mikrofon wstęgowy R-121 i w 1998 roku powstała firma Royer Labs. W krótkim okresie czasu R-121 okazał się przełomową konstrukcją wśród wstęgowców i spowodował ponowne zainteresowanie tego typu mikrofonami w studiach na całym świecie. David Royer zaprojektował również sporo przełomowych mikrofonów wstęgowych m.in. pierwszy mikrofon wstęgowy z zasilaniem Phantom, lampowy mikrofon wstęgowy .

David posiada w swoich zbiorach dużą ilość sprawdzonych projektów mikrofonów pojemnościowych, które będzie realizował w MOJAVE AUDIO na przestrzeni następnych kilku lat.

 

Dusty Wakeman
Dusty Wakeman

Po 35 latach w biznesie muzycznym, Dusty Wakeman może pochwalić się bardzo ciekawym życiorysem. Producent, realizator, muzyk, właściciel / zarządca zlokalizowanego w Los Angeles studia MAD DOG STUDIOS. Pracował z takimi nazwiskami jak Dwight Yoakam, Lucinda Williams, Roy Orbison, Michelle Shocked, Buck Owens i wieloma innymi, z którymi stworzył duża liczbę multiplatynowych oraz nagradzanych Grammy płyt.

Dorastając w Teksasie, był zawsze blisko związany z muzyką. Grając trasy z zespołami, realizując nagrania, projektując własne studia. Po przeprowadzce do Los Angeles w 1977 roku próbował rozwinąć karierę jako basista, na kilka lat wylądował jako kierownik sklepu West L.A. Music. W 1980 roku założył studio pod nazwą MAD DOG STUDIOS, które dobrze prosperuje do dzisiaj. Studio “uzbrojone” jest w konsoletę vintage NEVE 8088, Pro Tools HD i dużą ilość sprzętu oraz zbiór wspaniałych mikrofonów.

Dusty odkrył Royera w 2000 roku, kiedy to ogarnęła go “wtęgowa” gorączka. Nabył wówczas do MAD DOG STUDIOS kilka Royerów i nawiązał bliższy kontakt z Johnem Jennigsem – Vice Prezesem d/s sprzedaży i marketingu Royera. Pewnego dnia rozmawiając o życiu, dzieciach Dusty'ego, ciągłym młynie związanym z produkcją nagrań, trasach koncertowych, John wspomniał Dusty'emu o nowej firmie Davida Royera – MOJAVE AUDIO. W ciągu godziny rozmawiali już o dołączeniu się Dusty'ego do firm ROYER i MOJAVE.

Dusty dołączył do Mojave we wrześniu 2005 roku. Ze swoją głęboką znajomością technik nagraniowych, ogromnym doświadczeniem w doborze mikrofonów do nagrań i umiejętnością dzielenia się swoją wiedzą, Dusty stał się nie ocenionym nabytkiem w MOJAVE AUDIO.
Dusty Wakeman jest Prezesem MOJAVE AUDIO.

John Jennings John Jennings

John Jennings współzałożyciel MOJAVE AUDIO, współpracuje z Davidem Royerem od czasu otwarcia firmy DVA w 1996 roku. W 1997 kiedy powstała firma ROYER LAB, John został Vice Prezesem d/s sprzedaży i marketingu. Wyczuwając duże zapotrzebowanie na pojemnościowe mikrofony Davida, John doprowadził do ponownego otwarcia firmy MOJAVE AUDIO. 
 
 
 
 
 
 
Rick PerrottaRick Perrotta
John Jennings współzałożyciel Mojave Audio. Posiada wielkie doświadczenie w otwieraniu nowych firm i wprowadzaniu nowych produktów. W 1980 roku, po zakończeniu pracy w swoim studio Baby'O Records ( jedno z "topowych" studiów w L.A. ) był współzałożycielem firmy Matchless Amp. Po sprzedaży tego biznesu zajął się współtworzeniem firmy produkującej mikrofony wstęgowe Royer Labs. W MOJAVE AUDIO Rick Perrotta pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego.