jtemplate.ru - free extensions for joomla
facebook google+ twitter

Looptrotter 2 Sylvia Massy slider

Looptrotter Emperor Limiter Sylvia Massy

Looptrotter Monster Compressor

BAE AUDIO 1073MPL slider

Adaptacja akustyczna, panele akustyczne VicousticWiktorow banner studio 1

Looptrotter Audio Emperor Resolution Awards 2016-slider

PMC monitory studyjne aktywne

Looptrotter Mikser Samba banner 1

adaptacja akustyczna, panele akustyczne Vicoustic

Aktywne monitory PMC studyjne

Adaptacja akustyczna, panele akustyczne Vicoustic

Monitory PMC aktywne

Panele akustyczne Vicoustic

Vicoustic panele akustyczne

Kahayan selector 8x4

Akustyczne panele Vicoustic

Vicoustic

Vicoustic - panele akustyczne

Vicoustic - Sound Tropez

Panele Vicoustic

Zapanuj na akustyką

Emperor slider

MC-77slider

BAE 1073 01

ME-1nv slider

Peluso slider

Bryston 340

Kahayan 12k72 sliderKahayan 12k72 slider

Looptrotter Audio - SA2RATE

Aktualności

 

Bryston

Bryston

Siedziba firmy Bryston - Peterborouhg, Ontario, Kanada

 

BRYSTON - krótka historia firmy

Firma BRYSTON narodziła się w 1962 roku, a jej nazwa pochodzi od nazwisk założycieli:         Toma Bowera, Stana RYbberta i Johna STONeborough. W początkowym okresie produkowała głównie medyczne i przemysłowe urządzenia elektroniczne. W 1967 roku firmę kupił John W. Russell, amerykański inżynier uprzednio związany z NASA. Wraz z synem Chrisem, miłośnikiem muzyki, zaczyna produkcję urządzeń audio. Pierwszym z nich jest w 1973 roku wzmacniacz o nazwie Pro3, początkowo udostępniony w fazie prototypu Studiu Eastern Sound w Toronto, które zamówiło dwa egzemplarze. Firma eksploruje rynek w poszukiwaniu kolejnych klientów, a w wyniku zainteresowania kilku entuzjastów high-endu Pro3 przekształca się w 3B. Następny produkt to 4B. Legenda głosi, że powstał, aby zaspokoić potrzeby Jamesa Tannera, obecnego wiceprezesa do spraw marketingu, który miał ogromne problemy z zasileniem swojej pary elektrostatycznych głośników Dayton-Wright.

Kilka lat później inżynier Stuart Taylor udoskonalił brzmienie wzmacniaczy Bryston i nadał im swoje inicjały: ST. Nawiasem mówiąc Stuart Taylor był dyrektorem technicznym w Eastern Sound w okresie, gdy zaprezentowano tam Pro3. Był zatem w pewnym sensie pierwszym przedstawicielem środowiska realizatorów dźwięku testującym wzmacniacze Bryston, pierwszym, który je docenił i pierwszym, który je zastosował. Dalszy rozwój wypadków pokazuje, że nie był ostatnim… (Michel Laliberte).

 

 

BRYSTON - filozofia firmy

Idealna mieszanka wysoko zaawansowanej technologii i oddania dla dawnego rzemiosła.

Czy w codziennym świecie kupowania produktów – gdzie większość rzeczy wymaga po pewnym czasie naprawy albo wymiany – myślałeś kiedyś o tym jak to możliwe, że Bryston oferuje ponad 20-letnią gwarancję na każdy swój produkt? Na czym polega tajemnica wytwarzania naszego sprzętu? Jak to możliwe, że nasze produkty podlegają tak długiej i pełnej gwarancji?

Wątpliwości powinny zostać szybko rozwiane, jeżeli miałeś okazję uczestniczyć z zwiedzaniu manufaktury firmy Bryston w mieście Peterborough w Ontario, w Kanadzie. Nie uświadczysz tu żadnej zautomatyzowanej pracy zaprogramowanych robotów oraz długich linii produkcyjnych. Każdy element produktów Bryston jest ręcznie wytwarzany przez ludzi, którzy za punkt swojego honoru biorą wytworzenie jak najlepszego sprzętu.

Bryston
 
Wszystko zaczyna się od wyjątkowego projektu.

Niezwykle utalentowani inżynierowie w naszym oddziale zaczynają projektowanie każdego produktu od całkowitego zera, nic nie jest przyjmowane z góry za oczywiste. Nie trzymamy się gotowych schematów i zawsze jesteśmy gotowi kwestionować nasze wcześniejsze założenia. Wierzymy, że jest to najszybsza i najskuteczniejsza droga ku poprawie jakości każdego produktu.

Nasi inżynierowie nie są nigdy ograniczani kosztami projektów, a w zamian oczekujemy od nich stworzenia najlepszych możliwych produktów. Przywiązujemy gigantyczną wagę do całości naszych projektów. Inwestowanie w zaawansowane oprogramowanie CAD pozwala naszym inżynierom analizowanie w trójwymiarze każdej części składowej naszych produktów. Programy symulujące układy elektroniczne pozwalają sprawdzić jak konkretne części będą się zachowywać, zanim zbudujemy nawet pierwszy prototyp. Nasi specjaliści używają tego oprogramowania na etapie „przed-składania” całych wzmacniaczy w czasie rzeczywistym, po kolei dokładając każdą śrubkę, każdy kondensator – pieczołowicie sprawdzając, czy wszystko ze sobą współgra.

Podczas wspólnych dyskusji o naszych projektach, zadajemy sobie pytanie, czego z każdego nowego projektu możemy się nauczyć i jakie doświadczenie z jego tworzenia możemy wynieść. Nie spoczywamy na laurach, eksperymentując - ciągle poszukujemy coraz lepszych rozwiązań.

Bryston

Perfekcja w wytwarzaniu.

Bryston kładzie nacisk na jakość – a nie na ilość. To dobrze znane hasło przyświeca nam na każdym etapie wytwarzania naszych produktów.

Dla przykładu, rozpoczynając pracę z gołą płytką PCB, każdy nowy układ jest ręcznie wybierany i ręcznie lutowany, a wszystkie kable są ręcznie przycinane i ręcznie przyłączane. Oczywiście, moglibyśmy zautomatyzować i przyśpieszyć ten podstawowy proces używając do tego maszyn, jednakże przyświecająca firmie Bryston ideologia dążąca do całkowitej perfekcji wykonywanego sprzętu nie pozwala na korzystanie z takich skrótów.

Nasi specjaliści nie są pod żadną presją czasową. Średni czas złożenia jednego wzmacniacza lub przedwzmacniacza wynosi około 30-35 godzin pracy. Jeszcze raz – jakość, nie ilość.

Testy, testy i jeszcze raz testy.

Niesamowicie ważnym procesem wytwarzania naszych produktów jest częsta inspekcja i testowanie każdego z ich elementów. Czy to części składowe, czy gotowe układy elektroniczne, każdy z nich podlega rygorystycznym testom, gdzie nic nie może umknąć uwadze. Zadajemy sobie szczegółowe pytania: Czy nie ma żadnych pozostałości po lutowaniu? Czy wszystkie układy są dobrze podłączone? Czy wewnętrzne okablowanie jest odpowiednio ułożone? Ponownie – podczas każdego etapu produkcji jakość wykonania poszczególnych podzespołów jest sprawdzana, sprawdzana po raz drugi, i sprawdzana finalnie przed końcowym złożeniem. Nie tolerujemy żadnych przypadków i niedociągnięć.

Na końcowym etapie składania produktu, większość firm natychmiastowo pakuje swoje wzmacniacze do pudełek i jest już gotowa na ich sprzedaż i wysyłkę. W firmie Bryston wygląda to inaczej. Każdy z naszych skończonych produktów także jest poddawany testom. Setki dodatkowych godzin testów pozwalają wyeliminować każdy potencjalny błąd oraz sprawdzić sprzęt zanim zostanie on wypuszczony na rynek.

Dopiero mając stuprocentową pewność iż dany sprzęt jest w pełni funkcjonalny, przenosimy go do ostatniego etapu, gdzie podczas komputerowego testu dokładnie dokumentujemy jego specyfikacje. Wydrukowane rezultaty tego testu są dołączane do wysyłanych produktów. Jesteśmy w stanie odrzucić każdy sprzęt, który nie spełni reklamowanych i zapewnianych przez nas specyfikacji.

Zabezpieczamy twoją inwestycję.

Cały ten dokładny i wręcz obsesyjny proces testowania i dbania o szczegóły opłacił się i w rezultacie nasza firma może zasłynąć z wyjątkowo niskiego odsetka zwracanych towarów. Najważniejszą kwestią nie jest ile wzmacniaczy sprzedamy bądź wyprodukujemy, ale ile jak mała ich liczba zostanie zwrócona.

Nasza 20-letnia gwarancja zmienia nasz tok myślenia; uważamy, że Twój zakup jest inwestycją. Inwestycją, którą trzeba zabezpieczyć, dlatego też używamy najlepszych części które następnie przechodzą przez najdokładniejszy proces składania. Nauczyliśmy się, że jest to dla nas bardziej opłacalne, jeżeli te produkty będą cieszyć się jak najdłuższą żywotnością.

Poza tym, rozumiemy jak silna jest reklama szeptana. Wielu ludzi uważa produkty firmy Bryston za ich „finalny” zakup. Znaleźli swojego faworyta, swój szczyt i nie muszą się rozglądać dalej za żadnym innym sprzętem. Doskonale wiedzą, że posiadany przez nich sprzęt zapewni znakomitą jakość dźwięku i przyjemność płynącą ze słuchania przez następnych kilka dekad. I zapewne wspomną o tym sprzęcie swoim kolegom, znajomym, czy osobom które z ciekawości się zapytają „Jak się udał zakup”. Logicznym nawet z ekonomicznego punktu widzenia jest więc stworzenie jak najlepszego produktu, który zapewni długą żywotność i jak najwyższe zadowolenie wśród nabywców.

Wierzymy, że ciągle rośnie zapotrzebowanie na taki poziom jakościowy, jaki oferuje firma Bryston. Coraz więcej konsumentów szuka producentów którzy zapewnią długą trwałość sprzętu oraz jego perfekcyjne wykonanie.

W firmie Bryston wszyscy łączymy zamiłowanie do dawnego rzemiosła z nowoczesnymi technologiami, aby tworzyć produkty z którymi ich nabywcy będą mogli poczuć podobną więź. Wszyscy u nas wkładają serce i duszę w pracę którą wykonują, zawsze starając się zrobić to jak najlepiej.

Bryston bloodanalyser

Bryston zaczynał od produkcji precyzyjnych urządzeń medycznych. Pierwszy produkt to agregometr (urządzenie do analizji krwi) - wyprodukowany w 1962 r. (górna półka). Poniżej pierwszy zbudowany przez firmę Bryston wzmacniacz PRO-3 (lata siedemdziesiąte). Od tego wszystko się zaczęło.

Bryston displaycase

James Tanner (wice prezes) prezentuje historyczne produkty Brystona. Bryston 1B na najniższej półce.

Bryston manufacturing1

Hala montażu wzmacniaczy BRYSTON.

Bryston manufacturing2

Hala montażu przedwzmacniaczy, przetworników DAC, procesorów surround.

 Bryston circuitboards1Budowa podzespołow to połączenie automatyki i ręcznego montażu. Gołe płyty są "wypełniane" na miejscu.

Bryston channel1

Metalowe części takie jak obudowy, są dostarczane przez podwykonawców, natomiast kanały wzmacniaczy są montowane ręcznie na miejscu.

Bryston faceplate

Płyty czołowe - cięcie, wykończenie i anodowanie wykonywane jest przez podwykonawców. Nakładanie koloru na miejscu w Brystonie.

Bryston channel 6b

Bryston ma w ofercie osiem modeli wzmacniaczy mocy. Na zdjęciu powyżej kanał wzmacniacza Bryston 6B SST2.

Bryston channel 9b

Kanały wzmacniacza Bryston 9B SST2 gotowe do finalnego montażu.

Bryston partial amps

Kolejne egzemplarze Bryston 4B SST2 made in Canada prawie gotowe do wysyłki.

Bryston testing1

Każde zmontowane urządzenie Brystona przechodzi testy działania i wytrzymałości.

Bryston testing2

Pod wyjścia wzmacniaczy podpięte są kondensatory. Sygnał o częstotliwości 3kHz jest wzmacniany pełną mocą w trybie 1 godzina pracy, 1 godzina spoczynku - i tak przed 4 dni non stop.

Bryston testing3

Podczas testów urządzen dokonuje się pomiarów każdego elementu. Jeżeli jakakolwiek część nie spełnia norm, urządzenie wraca do hali produkcyjnej do poprawy.

Bryston testing4

Po pomyślnym przejściu testów każdy produkt otrzymuje kartę z dokładną specyfikacją. Karta jest przechowywana w Brystonie - na wypadek ewentualnego serwisu w przyszłości.

Bryston testing5

Klient również otrzymuje specyfikację swojego wzmacniacza.

Bryston shipping

 Poo testach urządzenia są pakowane i czekają na wysyłkę w świat.

Bryston engineering room

 Pokój inżynierów Brystona. Tutaj powstają projekty i prototypy nowych urządzeń.
Bryston headphone amplifier

Prace nad wzmacniaczem słuchawkowym / preampem BHA-1.

Bryston bha1 rear

 Bryston BHA-1 - prototyp.

Bryston sp3

 Bryston SP-3 - procesor surround / przedwzmacniacz.

Bryston sp3a

Bryston SP-3 - dwuwarstwowa konstrukcja zapewnia całkowitą izolację części analogowej i cyfrowej. 

Bryston sp3b

Bryston SP-3 prezentowany przez Jamesa Tannera. Procesor surround / przedwzmacniacz stereo. Dyskretne obwody w klasie A, niezależne zasilanie sekcji analogowej i cyfrowej, obsługa sygnałów cyfrowych do 24 bit/192 kHz, wejścia 7.1 RCA, wyjścia 7.1 symetryczne i niesymetryczne, 10 wejść cyfrowych (AES/EBU, SPDIF coaxial, TosLink, USB).

Bryston
 

Bryston - Procesory Surround

Bryston - Wzmacniacze zintegrowane

Bryston - przetworniki DAC

Bryston - streamery

Bryston - Odtwarzacze CD

Bryston - Wzmacniacze słuchawkowe