jtemplate.ru - free extensions for joomla
facebook google+ twitter

Looptrotter 2 Sylvia Massy slider

Looptrotter Emperor Limiter Sylvia Massy

BAE AUDIO 1073MPL slider

Adaptacja akustyczna, panele akustyczne VicousticWiktorow banner studio 1

Looptrotter Audio Emperor Resolution Awards 2016-slider

Looptrotter mikser

Looptrotter Mikser Samba banner 1

adaptacja akustyczna, panele akustyczne Vicoustic

Adaptacja akustyczna, panele akustyczne Vicoustic

Kahayan selector 8x4

mjaudiolab sa2rate demo

Emperor slider

MC-77slider

BAE 1073 01

ME-1nv slider

Peluso slider

Bryston 340

Kahayan 12k72 sliderKahayan 12k72 slider

Aktualności

 

LOOPTROTTER AUDIO - SATurAMP

Opis

Looptrotter Audio SATurAMP.

SATurAMP to jedyny na rynku przedwzmacniacz mikrofonowo - instrumentalny zawierający autorski moduł nasycenia w formacie rack 500. Dzięki temu unikalnemu połączeniu SATurAMP jest oryginalnym, uniwersalnym i kreatywnym narzędziem nadającym potężne, pełne detali brzmienie już w procesie rejestracji.

SATurAMP posiada rozwiązania inspirowane konstrukcjami z lat 60-tych, a także wiele autorskich, nowoczesnych rozwiązań, m.in. cyfrowe sterowanie większością funkcji. To rozwiązanie pozwoliło wyeliminować mechaniczne przełączniki z toru sygnałowego, co w zdecydowany sposób  wpłynęło na niezawodność i długowieczność SATurAMP. W miejsce mechanicznych przełączników użyte zostały hermetycznie zamknięte przekaźniki oraz przełączniki półprzewodnikowe.

Na wejściu SATurAMP znajduje się transformator SOWTER produkowany na wzór AP2620, stosowany w legendarnych przedwzmacniaczach API.

Za wzmocnienie odpowiada wzmacniacz operacyjny zbudowany całkowicie z elementów dyskretnych. Konstrukcja nawiązuje do wczesnych wzmacniaczy operacyjnych z lat 60-tych. Natomiast rozwiązanie regulacji wzmocnienia to już XXI wiek - sterowane jest cyfrowo za pomocą mikro przycisków. Wartość wzmocnienia wyrażona w dB wskazywana jest na wyświetlaczu cyfrowym.

SATurAMP wyposażony jest w filtr górnoprzepustowy o zboczu 12db/okt. Do wyboru są trzy częstotliwości odcięcia z trzema różnymi charakterystykami:
60Hz - Chebychev
100Hz - Butterworth
160Hz - Bessel

Sercem SATurAMP jest autorskiej konstrukcji układ nasycenia, znany z Looptrotter SA2RATE, inspirowany brzmieniem starych magnetofonów oraz konsolet lampowych. W inteligentny i przyjazny dla ucha sposób zaokrągla wierzchołki sygnału dodając częstotliwości harmoniczne niskiego rzędu. Działa jak soft limiter, dzięki czemu jesteś w stanie nagrać ślady charakteryzujące się wysokim poziomem sygnału RMS, pozbawione niepożądanych przesterowań, bliskie, szczegółowe, nasycone, świetnie „siedzące” w miksie.

Wejście instrumentalne zbudowane jest na tranzystorach dyskretnych pracujących w klasie A. Zastosowanie tranzystora FET umożliwiło zaprojektowanie układu, wzbogacającego sygnał  o  niewielką ilość częstotliwości harmonicznych parzystych, co korzystnie wpływa na brzmienie instrumentów podłączonych bezpośrednio do SATurAMP. Dotyczy to nie tylko gitar i gitar basowych. SATurAMP doskonale radzi sobie z cyfrowymi syntezatorami, nadając im ciepły, analogowy charakter.

Ścieżka sygnałowa SATurAMP jest minimalistyczna, a użyte komponenty są starannie selekcjonowane pod kątem oryginalnego charakteru brzmieniowego sygnowanego logiem Looptrotter.  SATurAMP prezentuje najwyższej jakości brzmienie połączone z oryginalnym analogowym charakterem. SATurAMP jest w 100% autorską konstrukcją i nie posiada odpowiedników zarówno analogowych jak i cyfrowych.

Zdjęcia

Abbey Road Looptrotter saturamp n1Looptrotter Audio SATurAMP w ABBEY ROAD STUDIOS!!!

Australia Monster SATurAMP

Looptrottery gdzieś w Australii :-)

Looptrotter SA2RATE Digital Beast o

Looptrotter Audio SATurAMP (16 kanałów !!) oraz Monster w Digital Beast Studio.

Parametry Tech.

SATurAMP w skrócie:

 •     przedwzmacniacz ze wzmocnieniem 66dB (gain 60dB + Output +6dB)
 •     wzmacniacz operacyjny zbudowany z elementów dyskretnych
 •     regulacja wzmocnienia pozbawiona mechanicznych styków
 •     gniazdo instrumentalne Hi-Z na panelu przednim (impedancja 1Mega Ohm) zbudowane z elementów dyskretnych
 •     oryginalny układ nasycenia częstotliwościami harmonicznymi niskiego rzędu, działający także jako soft limiter
 •     dioda sygnalizująca przesterowanie sygnału
 •     2 diody wskazujące poziom nasycenia sygnału (4% i 8% THD)
 •     3 diody wskazujące poziom wyjściowy
 •     płynna regulacja poziomu wyjściowego potencjometrem OUTPUT
 •     PAD -20 dB
 •     zasilanie phantom 48V
 •     zmiana polaryzacji
 •     filtr górnoprzepustowy 12db/okt z wybieraną częstotliwością odcięcia oraz charakterystyką 60 Hz - Chebychev, 100Hz - Butterworth, 160 Hz - Bessel
 •     przycisk MUTE – wyciszający wyjście przedwzmacniacza
 •     transformator SOWTER w torze sygnałowym
 •     100% autorska konstrukcja gwarantuje oryginalne unikalne brzmienie

Schemat blokowy:

Testy

 "Brzmienie wzmacniacza jest znakomite - czyste, klarowne, szybkie, z wyokrąglonym basem (zwłaszcza gdy uzyskamy lekkie nasycenie) i gładką górą. Filtr dolnozaporowy działa skutecznie i przewidywalnie, nie wpływając zbyt głęboko na brzmienie basów w wokalu przy odcięciu 60Hz. Świetnie brzmi też wejście instrumentalne, a trzy diody wskazujące wyjściowy poziom sygnału bardzo się przydają, gdy za przedwzmacniaczem włączamy kompresor. (...)" - Tomasz Wróblewski Estrada i Studio 07/2013.


"Minusy - BRAK!"

SOUND ON SOUND - December 2013

 


 

Zakup

W celu sprawdzenia dostępności oraz zakupu produktów z naszej oferty prosimy o kontakt:


Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel 22 397 79 08

 

Video