Firma BRYSTON narodziła się w 1962 roku, a jej nazwa pochodzi od nazwisk założycieli: Toma Bowera, Stana RYbberta i Johna STONeborough. W początkowym okresie produkowała głównie medyczne i przemysłowe urządzenia elektroniczne. W 1967 roku firmę kupił John W. Russell, amerykański inżynier uprzednio związany z NASA.
Firma BRYSTON narodziła się w 1962 roku, a jej nazwa pochodzi od nazwisk założycieli: Toma Bowera, Stana RYbberta i Johna STONeborough. W początkowym okresie produkowała głównie medyczne i przemysłowe urządzenia elektroniczne. W 1967 roku firmę kupił John W. Russell, amerykański inżynier uprzednio związany z NASA. Wraz z synem Chrisem, miłośnikiem muzyki, zaczyna produkcję urządzeń audio. Pierwszym z nich jest w 1973 roku wzmacniacz o nazwie Pro3, początkowo udostępniony w fazie prototypu Studiu Eastern Sound w Toronto, które zamówiło dwa egzemplarze.
Firma eksploruje rynek w poszukiwaniu kolejnych klientów, a w wyniku zainteresowania kilku entuzjastów high-endu Pro3 przekształca się w 3B. Następny produkt to 4B. Legenda głosi, że powstał, aby zaspokoić potrzeby Jamesa Tannera, obecnego wiceprezesa do spraw marketingu, który miał ogromne problemy z zasileniem swojej pary elektrostatycznych głośników Dayton-Wright.
Kilka lat później inżynier Stuart Taylor udoskonalił brzmienie wzmacniaczy Bryston i nadał im swoje inicjały: ST. Nawiasem mówiąc Stuart Taylor był dyrektorem technicznym w Eastern Sound w okresie, gdy zaprezentowano tam Pro3. Był zatem w pewnym sensie pierwszym przedstawicielem środowiska realizatorów dźwięku testującym wzmacniacze Bryston, pierwszym, który je docenił i pierwszym, który je zastosował. Dalszy rozwój wypadków pokazuje, że nie był ostatnim… (Michel Laliberte).
Idealna mieszanka wysoko zaawansowanej technologii i oddania dla dawnego rzemiosła.
Czy w codziennym świecie kupowania produktów – gdzie większość rzeczy wymaga po pewnym czasie naprawy albo wymiany – myślałeś kiedyś o tym jak to możliwe, że Bryston oferuje ponad 20-letnią gwarancję na każdy swój produkt? Na czym polega tajemnica wytwarzania naszego sprzętu? Jak to możliwe, że nasze produkty podlegają tak długiej i pełnej gwarancji?
Wątpliwości powinny zostać szybko rozwiane, jeżeli miałeś okazję uczestniczyć z zwiedzaniu manufaktury firmy Bryston w mieście Peterborough w Ontario, w Kanadzie.
Nie uświadczysz tu żadnej zautomatyzowanej pracy zaprogramowanych robotów oraz długich linii produkcyjnych. Każdy element produktów Bryston jest ręcznie wytwarzany przez ludzi, którzy za punkt swojego honoru biorą wytworzenie jak najlepszego sprzętu.
Niezwykle utalentowani inżynierowie w naszym oddziale zaczynają projektowanie każdego produktu od całkowitego zera, nic nie jest przyjmowane z góry za oczywiste. Nie trzymamy się gotowych schematów i zawsze jesteśmy gotowi kwestionować nasze wcześniejsze założenia. Wierzymy, że jest to najszybsza i najskuteczniejsza droga ku poprawie jakości każdego produktu.
Nasi inżynierowie nie są nigdy ograniczani kosztami projektów, a w zamian oczekujemy od nich stworzenia najlepszych możliwych produktów. Przywiązujemy gigantyczną wagę do całości naszych projektów.
Inwestowanie w zaawansowane oprogramowanie CAD pozwala naszym inżynierom analizowanie w trójwymiarze każdej części składowej naszych produktów.
Programy symulujące układy elektroniczne pozwalają sprawdzić jak konkretne części będą się zachowywać, zanim zbudujemy nawet pierwszy prototyp. Nasi specjaliści używają tego oprogramowania na etapie „przed-składania” całych wzmacniaczy w czasie rzeczywistym, po kolei dokładając każdą śrubkę, każdy kondensator – pieczołowicie sprawdzając, czy wszystko ze sobą współgra.
Podczas wspólnych dyskusji o naszych projektach, zadajemy sobie pytanie, czego z każdego nowego projektu możemy się nauczyć i jakie doświadczenie z jego tworzenia możemy wynieść. Nie spoczywamy na laurach, eksperymentując – ciągle poszukujemy coraz lepszych rozwiązań.
Cały ten dokładny i wręcz obsesyjny proces testowania i dbania o szczegóły opłacił się i w rezultacie nasza firma może zasłynąć z wyjątkowo niskiego odsetka zwracanych towarów. Najważniejszą kwestią nie jest ile wzmacniaczy sprzedamy bądź wyprodukujemy, ale ile jak mała ich liczba zostanie zwrócona.
Nasza 20-letnia gwarancja zmienia nasz tok myślenia; uważamy, że Twój zakup jest inwestycją. Inwestycją, którą trzeba zabezpieczyć, dlatego też używamy najlepszych części które następnie przechodzą przez najdokładniejszy proces składania. Nauczyliśmy się, że jest to dla nas bardziej opłacalne, jeżeli te produkty będą cieszyć się jak najdłuższą żywotnością.
Poza tym, rozumiemy jak silna jest reklama szeptana. Wielu ludzi uważa produkty firmy Bryston za ich „finalny” zakup. Znaleźli swojego faworyta, swój szczyt i nie muszą się rozglądać dalej za żadnym innym sprzętem. Doskonale wiedzą, że posiadany przez nich sprzęt zapewni znakomitą jakość dźwięku i przyjemność płynącą ze słuchania przez następnych kilka dekad. I zapewne wspomną o tym sprzęcie swoim kolegom, znajomym, czy osobom które z ciekawości się zapytają „Jak się udał zakup”. Logicznym nawet z ekonomicznego punktu widzenia jest więc stworzenie jak najlepszego produktu, który zapewni długą żywotność i jak najwyższe zadowolenie wśród nabywców.
Wierzymy, że ciągle rośnie zapotrzebowanie na taki poziom jakościowy, jaki oferuje firma Bryston. Coraz więcej konsumentów szuka producentów którzy zapewnią długą trwałość sprzętu oraz jego perfekcyjne wykonanie.
W firmie Bryston wszyscy łączymy zamiłowanie do dawnego rzemiosła z nowoczesnymi technologiami, aby tworzyć produkty z którymi ich nabywcy będą mogli poczuć podobną więź. Wszyscy u nas wkładają serce i duszę w pracę którą wykonują, zawsze starając się zrobić to jak najlepiej. Bryston zaczynał od produkcji precyzyjnych urządzeń medycznych. Pierwszy produkt to agregometr (urządzenie do analizji krwi) – wyprodukowany w 1962 r. (górna półka). Poniżej pierwszy zbudowany przez firmę Bryston wzmacniacz PRO-3 (lata siedemdziesiąte). Od tego wszystko się zaczęło.
James Tanner (wice prezes) prezentuje historyczne produkty Brystona. Bryston 1B na najniższej półce.
Hala montażu wzmacniaczy BRYSTON.
Hala montażu przedwzmacniaczy, przetworników DAC, procesorów surround.
Budowa podzespołow to połączenie automatyki i ręcznego montażu. Gołe płyty są “wypełniane” na miejscu.
Metalowe części takie jak obudowy, są dostarczane przez podwykonawców, natomiast kanały wzmacniaczy są montowane ręcznie na miejscu.
Płyty czołowe – cięcie, wykończenie i anodowanie wykonywane jest przez podwykonawców. Nakładanie koloru na miejscu w Brystonie.
Bryston ma w ofercie osiem modeli wzmacniaczy mocy. Na zdjęciu powyżej kanał wzmacniacza Bryston 6B SST2.
Kanały wzmacniacza Bryston 9B SST2 gotowe do finalnego montażu.
Kolejne egzemplarze Bryston 4B SST2 made in Canada prawie gotowe do wysyłki.
Każde zmontowane urządzenie Brystona przechodzi testy działania i wytrzymałości.
Pod wyjścia wzmacniaczy podpięte są kondensatory. Sygnał o częstotliwości 3kHz jest wzmacniany pełną mocą w trybie 1 godzina pracy, 1 godzina spoczynku – i tak przed 4 dni non stop.
Podczas testów urządzen dokonuje się pomiarów każdego elementu. Jeżeli jakakolwiek część nie spełnia norm, urządzenie wraca do hali produkcyjnej do poprawy.
Po pomyślnym przejściu testów każdy produkt otrzymuje kartę z dokładną specyfikacją. Karta jest przechowywana w Brystonie – na wypadek ewentualnego serwisu w przyszłości.
Klient również otrzymuje specyfikację swojego wzmacniacza.
Poo testach urządzenia są pakowane i czekają na wysyłkę w świat.
Pokój inżynierów Brystona. Tutaj powstają projekty i prototypy nowych urządzeń.
Prace nad wzmacniaczem słuchawkowym / preampem BHA-1.
Bryston BHA-1 – prototyp.
Bryston SP-3 – procesor surround / przedwzmacniacz.
Bryston SP-3 – dwuwarstwowa konstrukcja zapewnia całkowitą izolację części analogowej i cyfrowej.
Bryston SP-3 prezentowany przez Jamesa Tannera. Procesor surround / przedwzmacniacz stereo. Dyskretne obwody w klasie A, niezależne zasilanie sekcji analogowej i cyfrowej, obsługa sygnałów cyfrowych do 24 bit/192 kHz, wejścia 7.1 RCA, wyjścia 7.1 symetryczne i niesymetryczne, 10 wejść cyfrowych (AES/EBU, SPDIF coaxial, TosLink, USB).